Hlavní stránka

Madagaskar

Anglický název: Madagascar, leží na kontinentu 'Afrika'
 

Další informace o státě 'Madagaskar' na www.ingema.net

 

Madagasikara, ny trano an´ Andriamanitra 2007

03.02.2007

Kampaň "Madagaskar, laboratoř bohů" v roce 2007

V diskusi 0 příspěvků Václav Bratrych

Z deníku expedice Baobab - 16. září

17.09.2006

Ankarana byla pro vetsinu z nas asi jednim z nejvetsich zazitku. Mohli jsme se na vlastni sluch presvedcit, ze madagaskarsky unikat, skalni utvary s ostrymi spickami- tsingy, delaji cest svemu jmenu a pri poklepu opravdu cinkaji.

V diskusi 0 příspěvků Václav Bratrych

Z deníku expedice Baobab 30.8.-7.9.2006

07.09.2006

30.8. - Z Antananariva jsme se přesunuli do druhého největšího přístavu Madagaskaru Mahajangy. Chtěli jsme se vydat směr Namoroka, ale po prvním hladkém přesunu z hlavního města teď začala doprava stávkovat. Nejprve jsme zmeškali trajekt a pak nemohli sehnat auto. Najednou tu bylo dvoudenni zpoždění. Co s tím? Rozhodli jsme se nedodržet naplánovaný itineraář a vydali jsme se ze Soalaly do národního parku Bai de Baly. Tam jsme spatřili první divokou zvířenu. Lemury sifaky /Propithecus verrauxi coquerelli/ a Eulemur fulvus. Dokonce se nám podařilo spatřit i makie.

V diskusi 0 příspěvků Václav Bratrych

Z deníku expedice Baobab 18.8.- 21.8.2006

21.08.2006

18.8. - Ahoj, pisu z prvni Cyber cafe v Antananarivu, kterou jsem nasel. Predem se omlouvam za chybejici diakritiku a obcasne preklepy, mistni klavesnice se asi nekomu vysypala na zem. Pulka pismenek je na jinem miste, ale to je tu pry normalni. Dorazili jsme v poradku, jen v Parizi nas nejaky cas nechteli pustit z haly, pry bezna opatreni. Pak to najednou "C'est bon" a mohli jsme se odbavit.

V diskusi 0 příspěvků Václav Bratrych

Do odjezdu Expedice BAOBAB 2006 zbývají už jen poslední hodiny.

16.08.2006

Po více než roční přípravě, shánění informací, domlouvání s domorodým průvodcem, po pětiměsíční soutěži mladých zájemců o účast na expedice a několika víkendových přípravných kempech je všechno nachystáno ke startu. Expedice BAOBAB 2006 odstartuje ve čtvrtek 17. srpna v 6:00 z pražského Letiště v Ruzyni.

V diskusi 0 příspěvků František Tlapák

Madagaskarský víkend - Návštěva v laboratoři bohů

27.04.2006

Agentura Koniklec pořádá v sobotu a v neděli 13. - 14. května 2006 v prostorách pražské botanické a zoologické zahrady víkend věnovaný jedinečnému a unikátnímu ostrovu Madagaskar.

V diskusi 0 příspěvků Václav Bratrych

Madagaskar, laboratoř bohů

01.03.2006

Pátým, posledním kolem otázek pokračuje pětiměsíční soutěž pro dospělé a mládež o účast v expedici na Madagaskar.

V diskusi 2 příspěvky František Tlapák

Čtvrté kolo soutěžních otázek

04.02.2006

Čtvrtým, předposledním kolem otázek pokračuje pětiměsíční soutěž pro dospělé a mládež o účast v expedici na Madagaskar. Připravovaná cesta je součástí velkého informačně vzdělávacího projektu "Madagaskar, laboratoř bohů", který přináší nejen soutěže a expedici, ale také tématické měsíční kampaně, finanční sbírku na záchranu velmi ohroženého druhu želv, výstavy, veřejné akce a vydání knihy. Soutěže mají pět kol, každé trvá jeden měsíc.

V diskusi 1 příspěvek František Tlapák

Madagaskar, laboratoř bohů III.

01.01.2006

Třetím kolem otázek pokračují pětiměsíční soutěže pro dospělé a pro mládež o účast v expedici na Madagaskar. Téma na leden je: Malgaština, jazyk řečníků.

V diskusi 0 příspěvků Václav Bratrych

Madagaskar, laboratoř bohů II.

03.12.2005

Druhým kolem otázek pokračují pětiměsíční soutěže pro dospělé a pro mládež o účast v expedici na Madagaskar.

V diskusi 0 příspěvků František Tlapák

Dnešním dnem startují pětiměsíční soutěže o Madagaskaru

01.11.2005

Sutěže jsou určeny pro dospělé a  mládež a nejde o nic menšího, než je účast v expedici na Madagaskar. Připravovaná cesta je součástí velkého informačně vzdělávacího projektu "Madagaskar, laboratoř bohů", který přinese nejen soutěže a expedici, ale také tématické měsíční kampaně, finanční sbírku na záchranu velmi ohroženého druhu želv, výstavy, veřejné akce a vydání knihy.

V diskusi 0 příspěvků František Tlapák

Ostrov Madagaskar je v mnoha směrech výjimečný.

21.10.2005

"Samozřejmě jsou to baobaby, které se staly symbolem ostrova, lemuři, trnitý buš nebo želva angonoka [čti angunuka]; je to postoj obyvatel Madagaskaru k ochraně přírody a řada dalších věcí," říká Pavel Hošek, redaktor a cestovatel, specialista na Madagaskar, který bude odborným vedoucím připravované expedice. Tento východoafrický ostrov skrývá i další zajímavosti. "Kdo například ví, že Madagaskar má svého "Otce vlasti", takového Karla IV. v tamním pojetí? Nebo že nedávní političtí vůdci Madagaskaru "koketovali" s komunizmem? Samozřejmě ale hlavní pozornost zaměřujeme na přírodu Madagaskaru, která si zasluhuje tu nejpřísnější ochranu," dodává Pavel Hošek.

V diskusi 0 příspěvků František Tlapák

Expedice Baobab 2006 je výprava za poznáním unikátních přírodních krás Madagaskaru.

18.10.2005

Tvůrci soutěže – Agentura Koniklec, občanské sdružení pro lidská práva a životní prostředí - si vybrali Madagaskar kvůli jeho jedinečné a rozmanité přírodě a název Expedice Baobab proto, že tento strom je na Madagaskaru asi nejzajímavější. Součástí projektu jsou dvě pětiměsíční soutěže pro mládež (středoškoláky) i dospělé, jejíchž vítězové se budou moci jet zdarma podívat na Madagaskar. Začátek soutěže bude 1. listopadu. Už od 19. do 31. října si ale můžete vyzkoušet své vědomosti během přípravného cyklu otázek o zajímavé ceny. Více informací najdete na baobab.koniklec.cz.

V diskusi 0 příspěvků Lumír Pecold

Přes (kdysi) krokodýlí řeky

03.09.2001

Přišlo jedno z mála slunných odpolední. Máme za sebou krásný úsek východního pobřeží Madagaskaru a přijeli jsme k přístavišti ve městě Soanierana Ivongo. "Město" je v tomto případě trochu příliš honosný název pro shluk většinou dřevěných domků na "kuřích nožkách" podél hlavní silnice, ale lidu je tu na "město" dost.

V diskusi 0 příspěvků Jaromír Kolejka
Zeměpisné sdružení
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress