Hlavní stránka

Čtvrté kolo soutěžních otázek

(04.02.2006)

Čtvrtým, předposledním kolem otázek pokračuje pětiměsíční soutěž pro dospělé a mládež o účast v expedici na Madagaskar. Připravovaná cesta je součástí velkého informačně vzdělávacího projektu "Madagaskar, laboratoř bohů", který přináší nejen soutěže a expedici, ale také tématické měsíční kampaně, finanční sbírku na záchranu velmi ohroženého druhu želv, výstavy, veřejné akce a vydání knihy. Soutěže mají pět kol, každé trvá jeden měsíc.

Téma na únor: Kurol, Maki, Ksukol čili Madagaskarský bestiář

1. Ještě v nedávné minulosti, řádově před sty či tisíci lety, obývala Madagaskar bohatá zvířena velkých savců (hroši, gigantičtí lemuři), plazů (obří krokodýl) i ptáků. Jmenujte další její zástupce a pokuste se vysvětlit, co mohlo být příčinou jejich zániku.

2. Na Madagaskaru žijí bodlíni. Kdo to je a jaké má po světě příbuzné. Podrobněji se rozepište o životních strategiích různých druhů bodlínů, tzn. jaké prostředí v přírodě obývají a jak jsou mu přizpůsobeni.

3. Všeobecně nejpopulárnějšími obyvateli Madagaskaru jsou lemuři. Popište, jak se na ostrov dostali a jaké druhy známe v současnosti. (Jen roku 2005 bylo popsáno 5 nových druhů; budete znát alespoň jeden?) Zmiňte se o nejohroženějších zástupcích a o tom, proč jim hrozí vyhynutí. Zamyslete se také nad ochranou lemurů na Madagaskaru, jak nad tou, která již probíhá, tak i nad možnostmi do budoucna.

Maximální celkový rozsah odpovědí nesmí překročit tři strany, dohromady 6000 znaků.

Své odpovědi zasílejte nejpozději do 28. února 2006 na e-mail: baobab@koniklec.cz, nebo na adresu: Agentura Koniklec, p.o.box 24, 130 11 Praha 3

Podrobná pravidla soutěže, zadání pro soutěžící od 15 do 19 let, soutěžní otázky minulých kol a další zajímavosti a informace o expedici a kampani najdete na stránkách: http://baobab.koniklec.cz

Partneři projektu:

Média

rx-logo-m.jpg (7548 bytes)

Partneři

 

 

 

 

 

  

František Tlapák

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
07:13 24.10.  
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress