Hlavní stránka

Dnešním dnem startují pětiměsíční soutěže o Madagaskaru

(01.11.2005)

Sutěže jsou určeny pro dospělé a  mládež a nejde o nic menšího, než je účast v expedici na Madagaskar. Připravovaná cesta je součástí velkého informačně vzdělávacího projektu "Madagaskar, laboratoř bohů", který přinese nejen soutěže a expedici, ale také tématické měsíční kampaně, finanční sbírku na záchranu velmi ohroženého druhu želv, výstavy, veřejné akce a vydání knihy.

Soutěže budou mít pět kol, každé potrvá měsíc. "Všechny otázky se budou týkat Madagaskaru, každé kolo se zaměří na určité téma. Určitě to bude botanika, zoologie, přijdou otázky zaměřené na kulturu a jazyk Madagaskaru a jeho historii. Listopadové první kolo je na téma Obchodníci, piráti a námořníci," vysvětluje hlavní organizátor projektu Václav Bratrych z Agentury Koniklec. Vyhodnocení soutěží proběhne koncem dubna 2006, vítězové získají možnost jet s expedicí v srpnu 2006 na Madagaskar zdarma.

Téma pro listopad: Obchodníci, piráti a námořníci

1. Popište klimatické a povětrnostní podmínky na Madagaskaru a v jeho okolí; zaměřte se zejména na větry a mořské proudy, které mají pro námořní dopravu rozhodující vliv.

2. Uveďte významné námořní trasy v Indickém oceánu a shrňte jejich historický vývoj.

Zmiňte rovněž rizika, která mořeplavcům hrozila (či ještě hrozí?) a odrazila se i v právním řádu středověkých námořních mocností (jettisson, námořní protest, vznik předchůdců dnešních akciových společností). Podrobněji rozeberte historicky doložené působení pirátů v okolí Madagaskaru.

Maximální celkový rozsah odpovědí nesmí překročit tři strany, dohromady 6000 znaků.

Své odpovědi zasílejte nejpozději do 30. listopadu 2005 na e-mail: baobab@koniklec.cz, nebo na adresu: Agentura Koniklec, p.o.box 24, 130 11 Praha 3

Podrobná pravidla soutěže, zadání pro soutěžící od 15 do 19 let a další zajímavosti a informace o expedici a kampani najdete na stránkách http://baobab.koniklec.cz.

Partneři projektu:

Média

rx-logo-m.jpg (7548 bytes)

Partneři 

František Tlapák

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress