Hlavní stránka

Seznam památek UNESCO

Argentina
 
CUEVA DE LAS MANOS, Río Pinturas (1999)
  Cueva de los Manos, Río Pinturas obsahuje výjimečně shromážděné jeskynní umění, jež vzniklo před 10 000 až 1 000 lety. Jmenuje se "Jeskyně rukou" podle náčrtů lidských rukou na jejích stěnách. Ale najdete tam znázorněná i zvířata, např. guanacos (Lama guanicoe), která jsou v této oblasti stále běžná. Lovecká komunita, odpovědná za tyto skalní malby, žila na tomto vzdáleném území v Patagonii až do příchodu evropských osadníků v 17. století.
 

JEZUITSKÉ MISIE
   pozůstatky pěti jezuitských misií a osad Indiánů Guarani. Vznikly v 17.-18. století v srdci tropického pralesa.
 Částečně také: Brazílie

Jezuitský komplex a misie v CORDOBĚ (2000)
  Jezuitský komplex v Cordobě, centru bývalé jezuitské provincie, zahrnuje hlavní budovy jezuitského systému: univerzitu a kostel nebo sídlo Společenstva Ježíšova. Vše ilustruje unikátní náboženský, společenský i ekonomický způsob života v Jižní Americe v 17. a 18. století.
 

LOS GLACIARES
   vysokohorský národní park.
 
Článek Národní park Los Glaciares - Argentina

POLOOSTROV VALDÉS (1999)
  Poloostrov Valdés v Patagonii je důležitý pro zachování některých mořských savců. Žije zde významná populace ohrožených druhů veleryb, stejně jako rypouši sloní (elephant seals) a lvouni hřívnatí (sea lion). Kosatky v těchto vodách rozvinuly unikátní strategii lovu, aby se přizpůsobily místním pobřežním podmínkám.
 

Přírodní parky ISCHIGUALASTO - TALAMPAYA (2000)
  Tyto dva přiléhající parky se rozkládají na více než 275 300 ha pouštní oblasti na západní hranici Sierra Pampemas ve střední Argentině. Nachází se zde nejkompletnější sbírka fosílií z období triasu (před 245 až 208 milióny let). Je zde šest geologických útvarů s fosíliemi mnoha vyhynulých druhů, které odhalují vývoj obratlovců v triasu.
 

Údolí Quebrada de Humahuaca (2003)
  Toto údolí řeky Rio Grande bylo celých 10 000 let hlavní kulturní a obchodní cestou mezi náhorními oblastmi And a soutokem Rio Grande s Rio Leone v nížinách; rovněž to byla významná zemědělsky využívaná oblast. Dodnes jsou zde viditelné stopy po prehistorických komunitách, po říši Inků (15. - 16. století) i po boji za nezávislost v 19. a 20. století.
 

Brazílie
 
IGUAÇU (IGUAZU)
  Brazilský národní park v oblasti subtropického deštného lesa. Ohrožené druhy flóry afauny. S Argentinou sdílí vodopád Iguazu.
 Částečně také: Argentina
Článek Vodopády Iguaçu

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 

Nefunguje-li nějaký odkaz či je něco nepřesně, dejte nám vědět, ať můžeme chybu co nejdříve odstranit.


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress