Hlavní stránka

Dovolená bez dětí? Adult only hotely nabízejí klid i speciální program.

(14.05.2018)

Tradiční evropské destinace jsou v létě populární zejména u rodin s dětmi. Ne každý však chce strávit dovolenou ve společnosti dětského křiku. Pro cestovatele, kteří hledají spíše klidnou a nikým nerušenou dovolenou jsou tu proto adult only hotely, jež jsou přístupné pouze pro dospělé. Najít je můžete v oblíbených evropských zemích, ale i na exotických místech.

Adult only hotely patří do kategorie ubytování, kde vás nepřekvapí žádné dětské diskotéky, animační programy nebo atrakce. Vstup sem totiž mají povoleny osoby od 16, případně až od 18 let. „Zájem o tento druh ubytování stoupá zejména u mladých párů, kteří jsou například na líbánkách, nebo u starších cestovatelů. Ve většině případů se jedná o čtyřhvězdičkové nebo pětihvězdičkové hotely,“ upřesňuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, a dodává, že vzhledem k odlišné cílové klientele se liší i služby hotelů. Hostům jsou tak k dispozici bary, wellness a fitness centra, kosmetické salony, kluby, ale i speciální animační programy, kurzy vaření nebo hodiny tance.

Adult only hotely najdete i v klasických evropských destinacích

Hotely určené pouze pro dospělé naleznete v podstatě v každé oblíbené dovolenkové lokalitě. Například Řecko, které patří dlouhodobě k nejvyhledávanějším turistickým cílům, nabízí adult only hotelů hned několik. Navštívit tak můžete například hotel The Island na Krétě určený osobám od 17 let, který potěší své hosty nejen krásným prostředím v blízkosti pláže, ale i bazény, SPA a dalšími výhodami. Další hotel zapovězený dětem mladším 16 let najdete například na Rhodosu. Luxusní dovolenou bez dětského křiku si můžete užít také v Chorvatsku. Sensimar Adriatic Beach Resort umístěný přímo na Makarské riviéře je přístupný dokonce až od 18 let a jeho návštěvníci mohou využít wellness centrum, tenisové kurty nebo se jít pobavit na večerní show.

Pětihvězdičkový luxus si užijete v Egyptě

Egypt a Turecko jsou známé vysokou kvalitou nabízených turistických služeb. Luxusních adult only hotelů zde proto najdete celou řadu. Přímo v Hurghadě naleznete například pětihvězdičkový resort Makadi Spa s šesti bary, wellness centrem i salonem krásy. Turecký Sensimar Side Resort se pak chlubí širokou promenádou podél písečné pláže přímo u hotelu. Ubytovaní hosté se zde mohou zúčastnit také večerních kurzů vaření, ochutnávky vín nebo si zajít do kina. „Mnoho běžných hotelů disponuje též adult only zónami, kde si například i rodiče dětí mohou užít jedno nerušené odpoledne doprovázené masáží či dobrým drinkem,“ doporučuje další variantu Michal Tůma.

Exotické resorty myslí nejen na novomanžele

Zajistit si ubytování přístupné pouze dospělým můžete i v případě, že toužíte po exotické dovolené. Tropické ráje, které jsou často cílem novomanželů, totiž adult only hotely nabízejí také. Pětihvězdičkový resort, k němuž patří nákupní a zábavní centrum, tropická zahrada s bazénem, ale například i kasino či minigolf, tak najdete v Dominikánské republice přímo u pláže Playa Bavaro. Ničím nerušenou dovolenou si užijete i v hotelu Kamala Beach na thajském ostrově Phuket. „Hotelové komplexy určené pouze pro dospělé nabízejí i méně tradiční destinace, například Kuba nebo Mexiko. Mexický resort Platinum Yucatan Princess například umožňuje návštěvníkům vyzkoušet si různé vodní sporty, ve večerních hodinách se tu pak pořádají koncerty, vystoupení i trhy,“ doplňuje Michal Tůma z cestovní agentury Invia.


 

Lenka Romportlová

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress