Hlavní stránka

U Čechů v zimě vede Itálie, hledají kvalitní sjezdovky i dobré jídlo

(07.12.2017)

I letos v zimě vyrazí tisíce Čechů na hory. Zatímco lyžařské zájezdy na období vánočních svátků a Silvestra jsou z drtivé většiny vyprodané, prodej lyžařských dovolených na rok 2018 právě naplno startuje. Podle aktuálních statistik cestovní agentury Invia vede u Čechů Itálie následovaná Rakouskem. Milovníci zimních sportů pak volí osvědčená velká střediska, která jim zaručí kvalitní sněhové podmínky a rozmanité služby.

Itálie dominuje žebříčku populárních lyžařských destinací již několik sezón po sobě. Letos se pro zimní dovolenou v této zemi rozhodlo prozatím 54 % turistů, kteří se vypraví na hory s cestovní kanceláří. Průměrná cena prodaného zájezdu do Itálie u cestovní agentury Invia činí 6 704 korun na osobu. Ani v případě nejpopulárnějších středisek se trendy příliš nemění. Celkem 15 % turistů cestujících v zimě do Itálie tak volí Val di Fiemme, 10 % vyrazí do střediska Aprica, podobně oblíbené je také Livigno. „Velká italská střediska jsou u českých turistů populární zejména rozmanitostí poskytovaných služeb. Val di Fiemme je dopravně nejdostupnějším střediskem Dolomit, jež nabízí sjezdovky různých obtížností i skvělé kulinářské speciality. Aprica je zase díky svým příznivým cenám a mírným sjezdovkám ideální pro rodiny s dětmi. Livigno pak kromě kvalitního lyžování může nabídnout též levné nákupy v bezcelní zóně,“ komentuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou v  prodeji pobytů přes internet.

Levnější v průměru o 1 119 korun jsou poté zájezdy do Rakouska. Ty prozatím zvolilo 45 % turistů cestujících na hory s cestovní kanceláří. Nejčastěji vyrážejí do středisek v okolí Salzburgu nebo do obce Kaprun v okrese Zel am See, která je známým střediskem zimních sportů. Výrazně nižší zájem mají turisté o lyžování ve Francii, na české hory poté s cestovní kanceláří vyrážejí pouze výjimečně. „České hory často nemohou dopředu zaručit dobré sněhové podmínky. Turisté na ně proto vyrážejí nejčastěji po vlastní ose a pro dovolenou i konkrétní místo se rozhodují často na poslední chvíli,“ vysvětluje Michal Tůma z  cestovní agentury Invia, v  jejíž nabídce je přes 400 tisíc lyžařských zájezdů do nejlepších evropských středisek.

Turisté se na horách nejčastěji ubytovávají ve tříhvězdičkových hotelech. Ty volí 47 % zájemců o zimní dovolenou. Průměrná cena pobytu ve tříhvězdičkovém hotelu činí v letošní zimní sezóně 6 582  korun na osobu. 16 % Čechů poté dává přednost čtyřhvězdičkovým hotelům, dovolená v  nich vyjde průměrně na 10 143 korun na osobu.

Tabulka č. 1: Nejpopulárnější lyžařské oblasti v  Itálii:

Lyžařská oblast

Průměrná cena na osobu

Val di Fiemme

 

5 780 Kč

 

Aprica

 

7 269 Kč

 

Livigno

 

8 380 Kč

 

Tonale / Ponte di Legno

7 587 Kč

 

Marilleva / Folgarida

7 706 Kč

Tabulka č. 2: Nejpopulárnější lyžařské oblasti v  Rakousku:

Lyžařská oblast

Průměrná cena na osobu

Salzburg

4 842 Kč

 

Kaprun / ZellamSee

 

5 531 Kč

 

Dachstein West

 

5 878 Kč

Schladming / Dachstein

 

6 700 Kč

 

Tyrolsko

4 337 Kč


 

Lenka Romportlová

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress