Hlavní stránka

Hustopeče vítají jaro. Vínem i stovkami rozkvetlých mandloní

(17.03.2016)

Už tuto sobotu 19. března 2016 mohou lidé přivítat jaro na Slavnostech mandloní a vína v Hustopečích. Těšit se mohou na bohatý program na hustopečském Dukelském náměstí, prohlídku mandloňového sadu s průvodcem nebo velikonoční jarmark. Po druhé hodině odpoledne pak v centru Hustopečí známý šéfkuchař Marcel Ihnačák pokřtí Mandlovou kuchařku Petry Pokorné.

Pestrý program už pátého ročníku slavností začne na Dukelském náměstí, v renesančním domě U Synků i přímo v mandloňových sadech od deváté hodiny ráno. "Na náměstí budou stánky, vystoupí country kapela, folklorní soubor Krajcárek, cimbálová muzika nebo mužácký sbor," vyjmenovala Jana Hrádková z marketingového oddělení města Hustopeče.

Kvetoucí mandloně

Kvetoucí mandloně

Organizátoři mysleli i na děti. Ty mohou vyrazit s rodiči a průvodcem Mandloňovou stezkou na rozhlednu. "Startovné je symbolických 10 korun. Po cestě budou pro malé i velké účastníky připraveny úkoly na celkem čtyřech stanovištích, na závěr bude za jejich splnění čekat na všechny u 17m vysoké rozhledny "mandlová" odměna, doplnila Hrádková.

Kvetoucí mandloně

Kvetoucí mandloně

Po celý den až do čtvrté odpoledne bude otevřená Stálá vinařská expozice i sklepy v ulici Na Hradbách, vína místních vinařů bude možné ochutnat rovněž na nádvoří domu U Synků. Ke stájím Valkýra se navíc lidé mohou svézt koňským povozem. Hustopečské restaurace si pro své hosty připravily mandlové speciality.

Kvetoucí mandloně

Kvetoucí mandloně

Z historie mandloňových sadů

Mandloňové sady v Hustopečích jsou středoevropským unikátem. V době největšího rozmachu, v 60. letech minulého století, čítaly okolo 50 tisíc stromů. Nyní v nich roste více než tisícovka mandloní. 

Město začalo s revitalizací sadů v roce 2007. Vloni v květnu se vysázelo na Starém vrchu sto padesát nových stromků. Mladé výpěstky nahradí stovku starých stromů i letos. Sázet se budou u rozhledny na Den rodin v neděli 15. května 2016.


 

Lumír Pecold

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress