Hlavní stránka

Čestné občanství pro Miroslava Zikmunda

(29.10.2008)

Legendárnímu cestovateli Ing. Miroslavu Zikmundovi, jednomu z dvojice cestovatelů H+Z, bylo na návrh Klubu cestovatelů Hanzelky a Zilkmunda GLOBE Prosiměřice, o.s. uděleno čestné občanství městysu Prosiměřice. Rada městysu Prosiměřice návrh schválila dne 30. června 2008.  Slavnost se konala 25. 10. 2008  v průběhu 21. ročníku setkání cestovatelů a přátel turistiky a cestování CESTY 2008, které se koná vždy poslední víkend v říjnu v Prosiměřicích.

CESTY pořádá Klub cestovatelů Hanzelky a Zikmunda Globe Prosiměřice, o.s. již od roku 1988. Pravidelná dvoudenní setkání turistů a cestovatelů jsou vždy poslední víkend v říjnu ve vinařské obci v městysu Prosiměřice u Znojma. 

V Kulturním domě se ve třech přednáškových blocích v sobotu a v neděli představí široké cestovatelské veřejnosti zpravidla 15 špičkových cestovatelů své snímky či filmy s osobním komentářem z těch nejzajímavějších míst světa. Pravidelným účastníkem je mimo jiných výrazných osobností právě legendární cestovatel Miroslav Zikmund. 

Přijíždí k nám cestovatelé zvučných jmen, ale i začínající, amatéři i profesionálové různých oborů a zájmů – od přírodovědců, horolezců, sportovců, vědeckých pracovníků, mořeplavců, cykloturistů, geografů, novinářů, fotografů, filmařů, spisovatelů, dobrodruhů, znalců architektury, umění, historie, etnografie po prosté zájemce o geografii, poznávání lidí, zemí, kultury, náboženství, přírody a cestování. Přijíždějí přátelé cestování a turistiky nejen z celé ČR ale i ze zahraničí.


 

Jaroslav Hladík
Klub cestovatelů Hanzelky a Zikmunda Globe Prosiměřice

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress