Hlavní stránka

Seznam památek UNESCO

Chile
 
KOSTELY V CHILOÉ (2000)
  Čtrnáct dřevěných kostelů v Chiloé ukazuje duchovní architekturu staveb ze dřeva jako jediné místo v Latinské Americe. Byly postaveny z iniciativy jezuitské misie v 17. a 18. století.
 

VELIKONOČNÍ OSTROV
   v národním parku Rapa Nui jsou gigantické sochy z 10.-16. století, svědkové staré polynéské kultury.
 

Valparaíso - historická čtvrť přístavního města (2003)
  Valparaíso je výjimečným příkladem rané globalizace na konci 19. století, kdy se stalo hlavním obchodním přístavem na trasách kolem pacifického pobřeží Jižní Ameriky. Město samo je typické pro architektonický vývoj v Latinské Americe. Jeho striktní geometrický plán v rovinaté části kontrastuje s obydlími vystavěnými na svazích přilehlých kopců.. Staré město má dobře zachované prvky původní infrastruktury a řadu kostelů.
 
Článek Plavba z Puerto Montt do Vina Del Mar a Valparaisa

Továrny na zpracování ledku v Humberstone a Santa Laura (2005)
  Zde se nachází přes 200 bývalých zpracoven, kde dělníci z Chile, Peru a Bolívie žili ve městech vystavěných továrnou a vytvořili tak specifickou kulturu "pampinos". Ta se projevovala v jejich bohatém jazyce, tvořivosti, solidaritě a především v jejich boji za sociální spravedlnost. Dělníci žili u největšího naleziště ledku na světě v nehostinné poušti Pampa - jedné z nejsušších na zemi - přes 60 let, počínaje rokem 1880, a vyráběli dusíkaté hnojivo, které měnilo zemědělství v Severní a Jižní Americe i v Evropě a které přineslo Chile velké bohatství. Stavby již nahlodal zub času a také byly postiženy zemětřesením, proto byly zařazeny mezi ohrožené monumenty a hledají se prostředky na jejich záchranu.
 

Sewell - důlní město (2006)
  Město ležící vysoko v Andách zhruba 85 km jižně od hlavního města Santiaga v nadmořské výšce přes 2000 m. Město postavila počátkem 20. století firma Braden, která zde těžila měď. Potřebovala zde ubytovat horníky, kteří tu v té době pracovali v největším dole na měď na světě - El Teniente. Jde o příklad "umělého města", které se zrodilo v jednom z nejodlehlejších koutů světa. Na vrcholu slávy žilo v Sewellu 15 tisíc lidí. V 70. letech bylo město prakticky opuštěno.
 

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 

Nefunguje-li nějaký odkaz či je něco nepřesně, dejte nám vědět, ať můžeme chybu co nejdříve odstranit.


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress