Hlavní stránka

Eduard Ingriš - fotografie

(11.12.2007)

V Domě pánů z Kunštátu v Brně probíhá zajímavá výstava, kterou pod názvem, "Eduard Ingriš - fotografie" uspořádalo společně Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně s Národním památkovým ústavem v Plzni, občanským sdružením Pro Photo a Domem umění města Brna.

Na výstavě mohou návštěvníci obdivovat přes 200 černobílých fotografií známého českého cestovatele a mořeplavce Eduarda Ingriše, který patřil mezi dvěma světovými válkami k nejznámějším českým skladatelům trampských písní - je např. autorem známé písně "Niagára."  Ingriš odešel v roce 1947 do Brazílie a odtud do Peru, kde dlouhá léta působil jako hudební skladatel, ale hlavně cestoval po Amazonce, mezi Indiány a po peruánských horách. 

Eduard Ingriš působil i jako kameraman holywoodských dokumentárních i hraných filmů a stal se např. i odborným poradcem E. Hemingwaye na filmu "Stařec a moře".V té době se seznámil také s našimi cestovateli Hanzelkou a Zikmundem, které provázel na některých cestách po Peru. Stal se i přítelem Thora Hayerdahla a vydal se pak na balzovém voru "Kantuta " na moře, aby podpořil jeho teorie.V roce 1959 se mu podařilo doplout z Limy až do Polynézie. Mnohé z fotografií na výstavě v Brně zachycují dnes už zmizelý život pralesních Indiánů, ale také samotného Eduarda Ingriše, jeho vorovou plavbu a známé osobnosti, které v Peru poznal. Ingriš byl skutečně vynikajícím fotografem i filmařem a k dobrému počinu vystavovatelů patří, že expozici doplnili o knihu fotografií, které si návštěvníci mohou koupit. Výstava fotografií z cest Eduarda Ingriše potrvá do 6. ledna 2008 a stojí skutečně za návštěvu.


 

Vladimír Kříž
San Francisko, Jihlava

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
19:20 17.02.Otto Horsky Gran hombre Eduardo ... 
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress