Hlavní stránka

Puerto de la Cruz - Tenerife, Španělsko

(04.07.2007)

Puerto de la Cruz je nejhezčím městem na Tenerifě, je vyhledáváno jako letovisko už od počátku 20. století.

V čem spočívá přitažlivost tohoto města na severozápadě ostrova? To lze jen obtížně charakterizovat. Toto pobřežní město v severní zelené části ostrova nemá mnoho typických pláží jako např. středomořské španělské ostrovy Mallorca, Menorca či Ibiza. Má sice černé písečné Playa Jardin (na severozápadě města) či Playa Martiánez (na opačné severovýchodní straně), ale koupání na nich často znemožňuje vysoký mořský příboj. Také teplota mořské vody není "karibská", pohybuje se během roku jen kolem necelých 20 °C. A tak koupání pro hosty bylo nutné vyřešit jiným, elegantnějším způsobem. To se podařilo architektu Césaru Manriquemu. Ten navrhl na mořském pobřeží poblíž pláže Martiánez soustavu bazénů Lago de Martiánez. Jde o areál s několika různě objemnými bazény, umělými ostrovy, fontánami, restauracemi a kiosky, kde se můžete koupat, opalovat se na lehátcích a odpočívat podle libosti. 

Ve městě Puerto de la Cruz žijí jednak trvale Španělé, ale i mnoho cizinců, kteří si zde pronajímají nebo kupují domy nebo byty a na Tenerifě tráví během roku několik měsíců (často jsou to Němci v důchodovém věku, kteří se zde užívají příjemného klimatu, kdy se teploty vzduchu během roku pohybují v malé amplitudě kolem 25 °C). Díky směsici národností, která zde tráví své volné dny, je zde po celý rok velmi příjemná, jakoby stálá uvolněná prázdninová atmosféra. A pokud nebudete chtít v tomto příjemném prostředí jen odpočívat a lenošit poblíž mořského pobřeží, můžete svůj čas vyplnit návštěvou např. botanické zahrady Jardin Botanico, Jardin Orquideas, nebo zajít do veřejně přístupných zahrad Parque Taoro na úpatí vrchu pod Casino Taoro. Pokud máte "volné" money, pak je můžete realizovat při hrách v této impozantní budově nad městem a pokud zrovna nebudete chtít zbohatnout, pak se můžete kochat pohledy na město z jeho vyhlídkové terasy.

Související články:
Tenerife - Pico del Teide
Puerto de la Cruz - Tenerife
Kanárské ostrovy - La Gomera 1
Kanárské ostrovy - La Gomera 2
Loro Parque v Puerto de la Cruz - Tenerife


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress