Hlavní stránka

Stopem přes tři oceány 3

(04.01.2005)

Ode dneška také pracuji, abychom loď dali co nejdříve do kupy a mohli konečně vyplout na sever k souostroví Tuvalu. Opravování lodě, čistění a sestavování lodních částí zabere hodně času a tak práce ubíhá pomalu.

Lakování dřevěného interiéru lodě bylo na půl hotové už při mém příjezdu. Vše je přeházené. Nic není na svém místě. Věci se přemísťují tam, kde je zrovna zaschnutý lak a pak zase někam jinam.Zatím venku jedna skupina fidžanských pracovníků sváří nové, železné zábradlí pro záď lodě a druhá připravuje povrch těla Karmaladen na nový nátěr. Ještě se musí udělat hodně práce před tím, než za 3 týdny vyplujeme. Příjemné je, že Rixzene platí za tuto práci i nám, trvalé posádce a ne jen najatým domorodcům.Takhle si alespoň ještě něco přivydělám, než odplujeme.

28. – 30. srpna

Pořád pracujeme. Také jsem potkal polo-Čecha.Kája se narodil v Německu českým rodičům z Náchoda, kteří utekli za komunismu.Rádi jachtaří a tak Kája ztrávil ze svých 35 let jen dva roky na souši. Mluví dobře česky, ale má silný anglicko - německý přízvuk. Pěkně jsme si popovídali o lezení po Adršpašských skalách a české krajině.Je příjemné potkat krajana i uprostřed Tichého Oceánu.

Stopem přes tři oceány 1

Stopem přes tři oceány 2


 

Martin Duda

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress