Hlavní stránka

Ičiči a Opatija - Istrie

(09.06.2004)

Zatímco Ičiči je jen malá vesnička, Opatija patří k vyhlášeným lázním.

Ičiči

Malá obec pouze 2 kilometry na jih od Opatije (podobně jako Medveja je s ní spojena hromadnou dopravou, lze dojít snadno i pěšky po hezké pobřežní promenádě). V centru obce je jachetní přístav a oblázková pláž. Podél již výše zmíněné promenády jsou další menší pláže a skalnaté vstupy do moře.

Opatija

Jihozápadně od Rijeky se nacházejí klasické lázně vybudované v secesním stylu na konci 19. stol. Opatija (italsky Abbazia) českým návštěvníkům připomíná Karlovy Vary přenesené na břeh Jaderského moře pod pohoří Učka (1 400 m n. m.). To se podílí na příznivém mírném klimatu. Po celý rok se ve městě pořádají koncerty, folklórní představení, kongresy i sportovní utkání a závody (motocyklová Grand Prix). Zdejší kolorit dotvářejí budovy typické pro druhou polovinu 20. století a kolonádní charakter promenád. Nachází se zde i mnoho parků s množstvím subtropické vegetace (dominuje botanická zahrada s exotickými dřevinami a květenou). Pro procházky je ideální dvanáctikilometrová promenáda Františka Josefa I. vedoucí podél pobřeží na jih přes osady Ičiči, Medveja do městečka Moščenička Draga.

Opatije byla součástí Rakousko-Uherska až do jeho rozpadu, od roku 1919 do konce II. světové války byla součástí Itálie, poté Jugoslávie a od roku 1991 Chorvatska.


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress