Hlavní stránka

Památník obětem zla v Plzni - Meditační zahrada

(28.10.2003)

Meditační zahrada s Památníkem obětem zla v Plzni-Doudlevcích poblíž Tyršova mostu přes řeku Radbuzu vlevo od křižovatky na Radobyčice a Klatovy je místem naděje, pravdy, odpuštění a usmíření, je místem pro vzpomínky na všechny oběti teroru a násilí, je místem pro načerpání síly a pokory do všedního dne (ta bohužel mnoha našim lidem stále chybí), je místem pro ozdravění duše člověka.

Autorem tohoto jedinečného projektu, zahradní architektury a celé realizace je pan Luboš Hruška z Plzně, bývalý politický vězeň. Památník vytvářel ve formě křížové cesty v letech 1986-1991 akademický sochař Roman Podrázský z Přibyslavi. Materiálem pro vystavené sochy byl hořický pískovec.

Vlastní cesta zahrnuje čtrnáct zastavení ve dvanácti skulpturách v životní velikosti. Autory kulturně duchovního objektu s kaplí sv. Maxmiliána Kolbeho jsou plzeňští architekti pánové ing. arch. Jiří Opl a ing. arch. Jan Soukup. Od roku 1995 je bývalá soukromá zahrada ve správě plzeňského biskupství. Otevřeno pro veřejnost je každou středu a sobotu od 10 do 17 hodin.


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress