Hlavní stránka

Spojte letní dovolenou s návštěvou festivalu aneb 5 tipů, kam v létě za hudbou

(27.06.2017)

Hudební festivaly k létu neodmyslitelně patří. Pokud už vás ale okoukané tuzemské festivaly nelákají a toužíte po novém uměleckém zážitku, vyrazte na některou ze zahraničních akcí. Za kvalitní hudbou a vystoupeními přitom nemusíte jezdit daleko. Zajímavý festival můžete dokonce navštívit i během letní dovolené u moře. Přinášíme tipy na nejzajímavější hudební a umělecké akce, které můžete letos v létě navštívit.

Budva nabízí památky i vystoupení světoznámých umělců

Starobylé městečko Budva v  Černé Hoře je ideální pro cestovatele, kteří od své dovolené čekají poznání, odpočinek i zábavu. Patří totiž k  nejstarším osadám v  zemi a zároveň nabízí ideální podmínky pro koupání, procházky i poznávání památek. Za vidění stojí například historická část města, takzvaný "stary grad", i citadela, která je místní dominantou. Budva je navíc proslulá svými hudebními festivaly. V  červenci se tu koná například Exit Sea Dance festival, který byl vyhodnocen jako jeden z  nejlepších v Evropě. Na návštěvníky, kteří se na festival zpravidla sjíždějí z  celého světa, tu čeká dvacet pódií s  více než pěti sty účinkujícími. Mezi největší hvězdy letošního ročníku patří žádaný britský muzikant John Newman, populární DJ FatboySlim nebo jamajský zpěvák Sean Paul. Celá akce se navíc odehrává přímo u moře. Užít si tak můžete třídenní party na pláži, kterou lemují bary, restaurace a nejrůznější stánky.

Exit Sea Dance, 13. až 15. července 2017, více zde

Maďarský Sziget láká tisíce Evropanů na týdenní party

Zajímavé festivaly však můžete navštívit i kousek za hranicemi. V  Maďarsku se každý srpen například koná Sziget Festival. Během něj se ostrov Óbudai na Dunaji promění na obrovský festival dobré hudby, jídla a interaktivního umění. Na programu je nespočet akrobatických, tanečních a dalších představení. Festival trvá celý týden a na své si zde přijdou zastánci různých žánrů i regionálního umění. Díky dobré dostupnosti a rozmanitému programu je navíc festival populární po celé Evropě. Mezi návštěvníky tak naleznete Francouze, Iry, Nizozemce i další hudební nadšence z  celého světa, jejichž nakažlivě dobrá nálada a chuť se bavit prostoupí každý rok celé město. "Budapešť je stále populárnější i u českých turistů. Vyrážejí sem nejen na prodloužené víkendy, ale čím dál častěji i na letní dovolené. Oceňují zejména dobrou dostupnost, množství historických památek, ale i možnost návštěvy termálních lázní," říká Michal Tůma z  cestovní agentury Invia, která nabízí širokou paletu termínů i lokalit pro letní dovolené.

Sziget Festival, 9. až 16. srpna 2017, více zde

Zakončení léta na Ibize

Španělsko se stále drží na horních příčkách mezi oblíbenými letními destinacemi. Španělé jsou vřelý a  veselý národ a ulice se v  přímořských destinacích v  letních večerech hemží lidmi. Koncem srpna se vyplatí navštívit Ibizu, kde začíná éra festivalů Ibiza Closing Parties. Oslavy konce léta se konají každý den od západu slunce až po jeho východ a zase znovu. Místo je kolébkou dnešních festivalů elektronické hudby, Ibiza toho však nabízí mnohem víc než jen dobrou party. I přesto, že se jedná o  jednu z  nejvyhledávanějších turistických destinací v  Evropě, najdete tu romantické zátoky a  nádhernou přírodu. Za pozornost stojí i zdejší kulturní památky, stojí tu například jediný památník na světě, který oslavuje piráty, Obelisk korzárů. K  večeru je nejlepší čas pro výlet do jeskyní Cova de Can Marca, jež jsou v  letních měsících otevřené až do osmi večer.

Ibiza Closing Parties, srpen až září 2017, více zde

Pevnost plná elektronické hudby i festival hardcore muziky vás čekají v  Chorvatsku

Milovníci hudby mohou zažít atmosféru festivalu i během dovolené v  Chorvatsku. Festival Dimensions zde v  srpnu již po páté obsadí pevnost Fort Punta Christo v  přístavním městě Pula. Čeká vás představení nejlepších světových hudebníků v  oblasti elektronické hudby a bohatý denní i noční program, vyzkoušet je možné i množství workshopů. Zážitek umocňuje prostředí pevnosti, která je jedním ze čtyřiceti obranných zařízení z  roku 1800 a podle legendy je pod ní množství neobjevených podzemních tunelů. „Přístavní město Pula je pořádáním nejrůznějších festivalů proslulé. Příznivci tvrdší muziky tak mohou v  srpnu navštívit i festival zaměřený na hardcore, punk, ska, reggae a jiné undergroundové styly. Tradiční je také filmový festival nebo Mezinárodní festival alternativních divadel Pula,“ doplňuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je jedničkou na českém trhu v  oblasti prodeje dovolené přes internet.

Dimensions Festival, 30. srpna až 3. září 2017, více zde

Nevšedním zážitkem jsou festivaly v  zemích orientu

Marocké město Marrákeš je městem zábavy a své pověsti se rozhodně snaží dostát. Uprostřed saharské pouště se začátkem září koná festival Oasis s  heslem „Tancuj někde jinde“. Komerční interprety však nečekejte, festival odráží jedinečnou a bohatou kulturu místa, na kterém se pořádá. Mezi kaktusy a agávemi jsou rozmístěny lenošky a polštáře, aby si každý mohl hudbu náležitě vychutnat. To pravé uvolnění zajistí jóga a masáže, stejně tak lázně, v  nichž si mohou návštěvníci kdykoli během programu udělat malou pauzu. Ulice města působí tajemně a exoticky, nemusíte se však bát, že se v  nich ztratíte. Všechny nakonec vedou na náměstí Djeema el Fna, které je kulturním středem celého města. Ve městě potkáte kejklíře, potulné umělce a tatérky s  hennou. Večer se vyrojí stánky s  jídlem a všemožné speciality se tak dají ochutnat pohodlně na jednom místě. Staré centrum nazývané medína je plné súků (trhů), z  nichž každý se specializuje na něco jiného. Najdete tu vše, nač si jen vzpomenete. Od výrobců kožených brašen přes šperkaře až po stánky s  tradičními medikamenty a kosmetikou.

Festival Oasis, 15. až 17. září, více zde


 

Lenka Romportlová

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress