Hlavní stránka

Brazílie žije olympiádou. Poznejte Rio de Janeiro i další lákadla hostitelské země

(09.08.2016)

Brazilské Rio de Janeiro letos hostí největší sportovní svátek roku, letní olympijské hry. Město tak ovládnou sportovní nadšenci, kteří zde mohou obdivovat zbrusu nový olympijský park i řadu dalších atrakcí. Nejvlivnější země Jižní Ameriky Brazílie ale není zajímavá pouze pro sportovní fanoušky. Nabízí totiž unikátní památky, nejslavnější pláž světa, karneval i původní Amazonské pralesy.

Brazílie, která zabírá téměř polovinu jihoamerického kontinentu, je jednoznačně jeho největší zemí. Poskytuje tak značnou rozmanitost. Severní region země nabízí deštné pralesy a tropické klima, vnitrozemí zase nejrozsáhlejší pohoří světa. Celé východní pobřeží je pak lemováno písčitými plážemi, které umožňují kvalitní koupání v Atlantickém oceánu a také bujarý noční život. Země je tak vhodnou destinací pro milovníky plážového lenošení i pro ty, kdo hledají dobrodružství.

Olympijské hry poprvé v Jižní Americe

Pořádání letních olympijských her je pro Brazílii velkou událostí. Je to totiž úplně poprvé, co se hry konají na území Jižní Ameriky. Země tak investovala ohromné částky do zřízení 35 sportovišť, kde se sportovci z celého světa utkají o cenné kovy. Většina sportovních areálů se nachází v západní části Ria de Janeira v rozlehlém olympijském parku, sportovní klání ale budou hostit i některá turisticky významná místa. Na pláži Copacabana se například bude hrát plážový volejbal, město São Paulo zase ožije fotbalem. S pořádáním her se ale samozřejmě pojí i zvýšená bezpečnostní opatření, země totiž očekává stovky tisíc návštěvníků her. "Přesto že Brazílie zažívá rozmach, místní obyvatelé stále patří k těm nejchudším. Turisté by tak měli vždy respektovat rady hotelového personálu a nezdržovat se v potenciálně nebezpečných chudinských oblastech bez doprovodu," upřesňuje Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia, která je největším on-line prodejcem zájezdů na českém trhu.

Cestování bez zbytečného papírování

Cestování do Brazílie je pro české turisty, kteří se neplánují na území státu zdržet déle než 90 dní, bez omezení, postačí platný pas. V turisticky oblíbených destinacích se můžete těšit na kvalitní hotelové služby i výbornou kuchyni. Typické je například maso s fazolemi, známé jako fejoada nebo masová jehla churrasco doplněná množstvím zeleniny a také chilli. Na východě země si můžete pochutnat i na mořských plodech a rybách, včetně sladkovodní piraně. V restauracích navíc dostanete velkou porci jídla za velmi výhodnou cenu.

Do Ria na pláž i na karneval

Rio de Janeiro bude v srpnu hostit především sportovní fanoušky. Ať už se ale chystáte na olympiádu nebo chcete Brazílii navštívit jen tak, Rio byste neměli vynechat. Ve městě, které nikdy nespí, totiž najdete hned několik turistických skvostů. Na první pohled upoutá monumentální socha Ježíše Vykupitele, která se tyčí nad městem. Podobně atraktivní pohled na celé město pak nabízí blízká Cukrová homole. Rio de Janeiro je ale především město zábavy. Navštívit zde tak můžete světoznámou pláž Copacabana, která poskytuje celoročně skvělý servis a výborné podmínky pro koupání. Pokud ovšem chcete zažít to pravé Rio, vydejte se sem v únoru, kdy je období karnevalu. Na této největší party roku jsou k vidění tisíce tanečníků smyslné samby, pestrobarevné kostýmy i zajímavé alegorické vozy. 

São Paulo pro milovníky umění

São Paulo sice není nejnavštěvovanějším brazilským městem, na své si zde ale rozhodně přijdou milovníci klasického umění. V místním muzeu umění jsou totiž k vidění vzácná díla od světově uznávaných malířů, jako jsou Renoir či Rembrant. Vstup do muzea je navíc zcela zdarma. "Další zajímavostí tohoto města je ulička mrakodrapů, která je sídlem významných firem i finančních center," doplňuje Michal Tůma ze společnosti Invia a dodává, že São Paulo je sedmým největším městem na světě. 

Do pralesa na výlet i plavbu lodí

Kontrastem k rušným městům plným života jsou přírodní parky a rezervace, kterých je v Brazílii několik stovek. Poblíž Ria de Janeira najdete například Národní park Tijuca nebo Serra dos Órgaos, který je označován za meku horolezců. Pro potápěče je zase atraktivní mořský národní park s korálovými útesy na hranici spolkového státu Bahia. Klenotem Brazílie ale i nadále zůstává Amazonie a její deštné pralesy. Zde můžete pozorovat nespoutanou Amazonku i původní faunu a flóru, která se kvůli činnosti člověka stává stále ohroženější. "Nejlepším výchozím bodem pro návštěvu pralesa je hlavní město Amazonie Manaus, odkud se dají pořádat jednodenní výlety do okolí. Zájemci ale mohou zvolit také ekologické ubytování přímo v pralese nebo plavbu lodí po Amazonce," doplňuje Michal Tůma ze společnosti Invia, která zájezdy do Brazílie nabízí.


 

Lenka Romportlová

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress