Hlavní stránka

V Jihlavě zahájili novou tradici

(10.03.2014)

Začátkem března se konala na jihlavském Masarykově náměstí zajímavá akce, která přilákala množství místních i přespolních diváků. Byla to masopustní veselice a průvod městem, kterou uspořádalo několik zdejších organizací za podpory statutárního města Jihlavy.

Na rozdíl od mnoha českých měst a vesnic, kde se oslavy masopustu také konaly, tady v srdci Vysočiny měly svůj zvláštní význam. Podobná akce tu probíhala letos poprvé a jihlavští se rozhodli, že s ní zahájí první ročník Jihlavského masopustu, který se v historickém někdejším moravském královském a horním městě na samé hranici Čech (památník někdejší královské přísahy stavům před vstupem na moravské území stojí dodnes za řekou Jihlavou) bude konat každý rok. 

Na tom letošním zahajovacím nechyběly stánky s typickými masopustními pochoutkami - koláči, škvarky, jitrnicemi a koblihami a mnoha dalšími produkty přímo od farmářů a také mošty, medovinou a vínem. Fantazii se při výrobě masek zřejmě meze příliš nekladly a tak měli diváci i jihlavský primátor Vymazal, co prohlížet a hodnotit. 

Masopustní veselice vyvrcholila průvodem městem za doprovodu dechovky. Tak zase příští rok - a zkuste se tentokrát přijet pobavit na horácký masopust do Jihlavy.


 

Vladimír Kříž
San Francisko, Jihlava

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress