Hlavní stránka

To byste nevěřili - 2 tuny odpadků z cyklostezky!!!

(08.05.2013)

V sobotu 4.5. uskutečnilo občanské sdružení Cyklocestovatelé úklid odpadků na cyklostezce podél řeky ve Frýdku-Místku. Počasí této dobrovolnické akci moc nepřálo, od rána lehce pršelo a všude tedy bylo mokro. I přesto se našlo 10 "statečných", kteří se rozhodli obětovat volné sobotní dopoledne a přispět tak k čistotě cyklostezky a přilehlého okolí.

Na úseku od mostu u plaveckého bazénu "Horničák" po most "U žida" a na druhé rameni po most sokolovny ve Starém Městě se uklízelo nejen kolem cyklostezky, ale také na obou stranách řeky!

A co všechno, že se našlo? Člověk by nevěřil. Kromě několika stovek PET flašek a skleněných lahví to byly kuriozity jako třeba: velká lednice, 3 vysavače, monitor od počítače, 3 žehličky, holicí strojek, elektrický kráječ na chleba, veliký koberec, matrace, desítky kusů oblečení atd.

Dobrovolníci se nestíhali divit, co se vše kolem stezky v keřích, lesících, pod mosty apod. dá najít. Že to nebyla lehká a příjemná práce o tom svědčí, že za 3,5 hodiny bylo možno uklidit jen ca. 2 km dlouhý úsek, všichni byli mokří a špinaví, ale po vykonané práci s dobrým pocitem v srdci, že vykonali něco správného.

Martin Stiller za organizátory děkuje magistrátu města a technickým službám za asistenci, ale hlavně největší "DĚKUJEME" patří všem dobrovolníkům, kteří přišli pomoci!

Podobné akce se plánují i do budoucna a organizátoři věří i ve vyšší účast z řad veřejnosti. Více o aktivitách Občanského sdružení Cyklocestovatelé a jejich sportovně-kulturních akcích nejen pro rodiny s dětmi naleznete na: www.cyklocestovani.cz


 

Martin Stiller
www.cyklocestovani.cz

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress