Hlavní stránka

Nejpřitažlivější městský ostrov světa - Kampa je druhá

(27.12.2010)

Pražská Kampa se umístila jako druhá v žebříčku turisticky nejvděčnějších městských ostrovů světa. Ten sestavila internetová firma VirtualTourist. Desetimístný žebříček v prosinci 2010 zveřejnila agentura Reuters.

První místo obsadil Ostrov svatého Ludvíka v Paříži, jakožto "nejčistší příklad francouzské uměřenosti". Za jeho možná největší atrakci firma označila zmrzlinárnu Berthillon. Z ostrůvku je překrásný výhled na katedrálu Notre-Dame, stojící na sousedním ostrově Cité.

V žebříčku druhou pražskou Kampu mnozí považují za nejromantičtější část Prahy. Tato oblast českého hlavního města je tak ohromující, že vypadá skoro neskutečně, soudí cestovní firma VirtualTourist. Zpráva si všímá "Lennonovy zdi", na které lidé z celého světa vzdávají hold zavražděnému členovi skupiny The Beatles Johnu Lennonovi.

Třetí místo obsadil srbský Ada Ciganlija na řece Sávě v Bělehradu, na čtvrtém místě se v žebříčku umístily Isola Tiberina na Tibeře v centru hlavního italského města Říma, páté skončily mořské ostrovy Christianshavn v dánské Kodani a šesté místo připadlo Fort Denison Pinchgut v australském městě Sydney.

Afriku reprezentuje na sedmém místě Zamalek na Nilu v Káhiře, za ním je na osmém místě Markétin ostrov na Dunaji v Budapešti. Deváté místo obsadil Ša-mien na Perlové řece v čínském Guanzhou a na desátém místě byl vyhodnocen Trödelmarktinsel na řece Pegnitz v bavorském Nürnbergu.


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress