Hlavní stránka

V Praze se začala stavět výšková budova City Epoque

(20.04.2010)

Na Pankrácké terase by měla do konce roku 2011 stát nová dominanta horní části katastrálního území Nusle-Praha 4, mrakodrap ve tvaru písmene V. A "časem" by zde měly vyrůst i další výškové budovy.

Developerská společnost ECM Real Estate Investments zahájila dne 15. dubna 2010 výstavbu budovy City Epoque a kancelářského objektu City Deco. Kromě dvou zmíněných staveb vyroste v této lokalitě ještě administrativní budova City Element. Kolaudace staveb by se měla uskutečnit už koncem roku 2011.

Praha Pankrác

Vizualizace Praha - Pankrác

Bytový dům Budova City Epoque nabídne 125 luxusních bytů. Dvě administrativní budovy budou mít 23 000 metrů čtverečných kancelářských ploch.

Vizualizace budovy City Epoque

Vizualizace budovy City Epoque

Právě zahájená stavba se nelíbí několika občanským sdružením, podle kterých developerovi některé právní náležitosti pro zahájení stavby zatím chybějí! Prý se jedná o stavbu "načerno", protože firma dosud nezískala stavební povolení (podle mluvčí jednoho z odpůrců – sdružení Arnika).

Arnika a další odpůrci výškových staveb v Praze. Vedete marný boj "s větrnými mlýny". Je jisté, že velmi brzy se panorama Prahy změní. Při jistém množství fantazie se může časem jevit Pankrác (a nejen ona) svojí podobou pařížské obchodní čtvrti La Défense. Její budovy také místní obyvatelé nechtěli, leč marně.


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress