Hlavní stránka

autoři Internet Geographic Magazine

Leoš Šimánek

Amerikou od severu k jihu

AMERIKOU OD SEVERU K JIHU
ISBN-80-238-5948-X

Na dobrodružné cestě od Severního ledového oceánu do Ohňové země

Amerika. Kontinent, který navštívilo už na statisíce lidí, ale jen málokdo z nich ho skutečně poznal. Přes dva roky cestoval Leoš Šimánek od severu k jihu - stopem, jako „hobo“ na vagonech nákladních vlaků, ve člunech pašeráků marihuany, na koni, mezku, ve vydlabané kánoi.

Hnala ho touha po dobrodružství, chuť objevovat, kráčet vstříc neznámému. Vábení dálek.

Často žil mimo civilizaci s původními obyvateli Ameriky, příslušníky různých indiánských kmenů, jež si dosud zachovali svou kulturu. Bydlel s nimi pod tejnou střechou, pomáhal jim při práci, účastnil se lovu zvěře. Umožnili mu vstoupit do jejich života - a on se zas poučil o jejich zvycích a pochopil jejich mravní kodex.

Jižní Pacifik

JIŽNÍ PACIFIK
Ostrovy na konci světa
ISBN-80-238-3980-2

Rok na dobrodružné cestě jachtami napříč Tichomořím

Plachtění Jižním Pacifikem dnes již zevšednělo, ale přesto jen málokterý jachtař může tvrdit, že ho doopravdy zná. Leoš Šimánek navštívil během jeho putování po Tichomoří ty nejzapomenutější ostrůvky, doslova na konci světa. Touha po dobrodružství a objevitelský duch jej zavedly k ostrovanům Polynésie a Melanésie, žijícím stranou našeho hektického světa, kde našel poslední ráj na naší planetě. Plul s jachtaři od souostroví k souostroví a pokaždé se snažil uniknout z dosahu měst, přístavů a tradičních turistických míst. Plavil se na nákladních lodích i na katamaranech domorodců, trávil týdny a měsíce s místními obyvateli, kteří tam dosud žijí tradičním způsobem a zachovávají si původní kulturu i obyčeje.

V zajetí polární zimy

V ZAJETÍ POLÁRNÍ ZIMY
ISBN-80-238-2748-0

Po řadě cestopisných knih si Leoš Šimánek, i v Čechách už dobře známý autor, tentokráte zvolil zcela jinou formu: dobrodružný román. Děj se odehrává, stejně jako ve většině jeho předchozích knih, v liduprázdné kanadské divočině.

Tři mladí muži chtějí podniknout dvoutýdenní cestu kánoí po řece Keele v Severozápadních teritoriích. Začátek jeho plavby se dík nepředvídaným událostem stále oddaluje - a tak jsou nakonec všichni nemile překvapeni brzkým nástupem zimy.. Odkázáni jeden na druhého na život a na smrt, střetávají se jejich zcela odlišné charakterové vlastnosti tak tvrdě, že se katastrofě nedá vyhnout.

 

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Počasí
Rešerše
Kurzy
iZone

1999-2001©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.