Hlavní stránka

Seznam památek UNESCO

Malajsie
 
Národní park GUNUNG MULU (2000)
  Tento národní park na ostrově Borneo je nejpozorovanější tropický kras na světě. Park o rozloze 52 864 ha má 17 vegetačních zón, kde roste okolo 3 500 druhů rostlin. Roste zde 109 druhů palem. Parku dominuje Gunung Mulu, 2 377 m vysoký věžičkovitý kras, jenž je považován za nejjeskynatější horu světa. Objeveno bylo nejméně 295 km jeskyní. Jeskyně Sarawak, o velikosti 600 m x 415 m x 80 m výšky, je největším známým jeskynním prostorem světa.
 

PARK KINABALU (2000)
  Parku Kinabalu na severu ostrova Borneo dominuje Mount Kinabalu (4 095 m), nejvyšší hora mezi Himaláji a Novou Guineou. Podle nadmořské výšky zde najdete množství přírodních prostředí: od bohatých tropických nížin po horský prales, subalpínský les a křovinný porost vyšších nadmořských výšek.
 

Historická města Melaka a George Town (2008)
  Obě města leží v Malackém průlivu a bývaly významnými obchodními centry jihovýchodní Asie. Melaka se pyšní vládními paláci, kostely, opevněním i honosnými náměstími z doby raného malajského sultanátu (15. století). Také je ukázkou portugalského a holandského vlivu v 16. a 17. století. V George Townu se zase asijské vlivy mísí s prvky typickými pro britskou koloniální architekturu konce 18. století. Architektonická a urbanistická řešení použitá v obou městech nemají ve východní a jihovýchodní Asii obdoby.
 

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 

Nefunguje-li nějaký odkaz či je něco nepřesně, dejte nám vědět, ať můžeme chybu co nejdříve odstranit.


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress