Hlavní stránka

Seznam památek UNESCO

Kuba
 
Archeologická naleziště a KRAJINA PRVNÍCH KÁVOVÝCH PLANTÁŽÍ na jihovýchodě Kuby (2000)
  Pozůstatky kávových plantáží z 19. století na předhůří Sierra Maestra jsou ukázkou zemědělských metod prvních osadníků. Osvětlují nám ekonomickou, společenskou a technickou historii Latinské Ameriky a Karibiku.
 

HAVANA
   staré město s koloniální architekturou a jeho opevnění.
 

HRAD SAN PEDRO DE LA ROCA V SANTIAGU DE CUBA
   komerční a politická rivalita v karibském regionu v 17. století vyústila ve stavbu této velké série opevnění na skalnatém ostrohu za účelem ochránění přístavu v Santiagu. Spletitý komplex pevností, skladišť, bašt a opevnění je nejkompletnější a nejlépe zachovaný příklad Španělsko-Americké vojenské architektury založené na Italských a renesančních principech.
 

Národní park DESEMABARCO DEL GRANMA (1999)
  Se svými vyvýšenými mořskými terasami a pokračujícími krasovými jevy tvoří tento národní park globálně významný příklad geomorfologických a fyzickogeografických procesů. Oblast na a okolo mysu Cabo Cruz na jihozápadě Kuby zahrnuje velkolepé terasy a útesy, stejně jako jedny z nejpůsobivějších a nejstarších útesů lemujících západní Atlantik.
 

TRINIDAD
   staré město s památkami z 18.-19. století.
 

ÚDOLÍ VINALES (1999)
  Úrodné údolí Vinales je obklopeno horami. Pro zemědělskou výrobu, částečně tabáku, se stále používají tradiční technologie. Kvalitu této kulturní krajiny ještě zvyšuje místní architektura na farmách a vesnicích, kde stále přežívá vícenárodnostní společnost. Ilustruje kulturní rozvoj ostrovů v Karibiku i Kuby.
 

Národní park ALEJANDRA DE HUMBOLDTA (2001)
  Mnohé zdejší horniny jsou pro rostliny jedovaté, ty se proto musely životu v těchto "nepřátelských" podmínkách přizpůsobit. Díky tomuto unikátnímu vývoji je park jedním z nejvýznamnějších míst na západní polokouli, co se výskytu endemických rostlin týče. Žijí zde také endemické druhy obratlovců i bezobratlých.
 

Cienfuegos - historické centrum města (2005)
  Koloniální město Cienfuegos (jižní karibské pobřeží) bylo založeno r. 1819 ve španělském teritoriu, ale původně bylo osídleno imigranty francouzského původu. Stalo se obchodním centrem pro cukrovou třtinu, tabák a kávu. Původně bylo vystavěno v novoklasicistním stylu, později se přidaly jiné vlivy, ale město si zachovalo harmonii. Mezi pozoruhodné stavby patří vládní palác (radnice), škola San Lorenzo, biskupství, palác Ferrer a některé obytné domy. Cienfuegos je prvním významným příkladem architektonicého celku, který přinesl nové vlivy pro modernost, hygienu a řád v městském plánování v Latinské Americe v 19. století.
 

Camagüey - historické centrum (2008)
  Camagüey byla jednou ze sedmi prvních vesnic založených Španěly na Kubě. Byla hlavním centrem tehdejšího vnitrozemského osídlení ostrova. Později se vesnice změnila na městečko, které se od roku 1528 rozrůstalo na nepravidelném půdorysu. Vznikl tak komplex živelně vystavěných bloků domů pro tuto část světa velmi netradiční. Dodnes tu je možné obdivovat domy ovlivněné různými slohy.
 

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 

Nefunguje-li nějaký odkaz či je něco nepřesně, dejte nám vědět, ať můžeme chybu co nejdříve odstranit.


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress