Hlavní stránka
Stambacher

Seznam památek UNESCO

Kostarika
 
Area de Conversación GUANACASTE (1999, 2004)
  Toto území (střední Amerika až sever Mexika) zahrnuje životní prostředí důležité pro zachování biodiverzity, včetně suchých lesů. Najdete tady také klíčové prostředí pro ohrožené nebo vzácné rostlinné či živočišné druhy. Jsou zde ukázány významné ekologické procesy jak na pevninském, tak i přímořském prostředí, jako je např. evoluce, obnova tropického suchého lesa, výšková migrace, rozvoj korálových kolonií a útesů a další biogeografické a ekologické procesy. Chráněná oblast Guanacaste (The Area de Conservación Guanacaste) Oblast původně zapsaná r. 1999 byla v r. 2004 rozšířena o 15 000 ha soukromého pozemku - St Elena. Jedná se o přirozené prostředí pro zachování biologické rozmanitosti, včetně nejlepší lokality suchých lesů v oblasti od centrální Ameriky po severní Mexiko. Rovněž je to významné prostředí pro přežití ohrožených nebo vzácných rostlin i živočichů a je ukázkou ekologických procesů jak ve vnitrozemí, tak na pobřeží a v pobřežních vodách.
 

NÁRODNÍ PARK KOKOSOVÉ OSTROVY (Cocos Islands)
   tento národní park (vzdálený 550 km od břehů Kostariky) leží na jediném ostrově v tropickém východním Pacifiku, kde je vlhký tropický les. Díky vhodným přírodním podmínkám je tato oblast vhodná pro studování biologických procesů. Podvodní svět národního parku se stal známým díky možnosti sledovat velké mořské druhy jako např. žraloky, rejnoky, tuňáky a delfíny.
 

TALAMANCA RANGE, LA AMISTAD
   přírodní rezervace v oblasti tropického deštného lesa.
 Částečně také: Panama

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 

Nefunguje-li nějaký odkaz či je něco nepřesně, dejte nám vědět, ať můžeme chybu co nejdříve odstranit.


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress