Hlavní stránka

Seznam památek UNESCO

Korea (Jižní)
 
Vulkanický ostrov Jeju (2007)
  Sopečný ostrov Jeju tvoří nejjižnější cíp Koreje. Známý je svými lávovými jeskyněmi, které se považují za nejkrásnější na světě. Součástí chráněného místa je také tufový kužel Seongsan llchulbong, vyrůstající z moře jako pevnost, či hora Hallasan (1950 m), nejvyšší v Koreji, v oblasti jsou také vodopády a kráterová jezera.
 

Královské hrobky dynastie Džoseong (2009)
  Korejské Královské hroby dynastie Joseon (The Royal Tombs of the Joseon Dynasty) tvoří kolekce 40 hrobek rozptýlených v 18 lokalitách. Pocházejí z let 1408-1966 (dynastie Joseon vládla v letech 1392-1910). Stavěly se více než pět století, první roku 1408, poslední pak až v roce 1966. Pro umístění hrobek byla vybrána místa v nádherné přírodě, většinou v kopci. Vedle samotného pohřebiště zahrnují hrobky též obřadní část a zdobenou bránu. Nedílnou součástí jsou také vedlejší stavby jako např. dřevěné svatyně, královské kuchyně či domek pro strážné.
 

DOLMENY (2000)
  Prehistorické pohřebiště Koch'ang, Hwasun a Kanghwa zahrnují stovky dolmenů a hrobek z prvního tisíciletí před n.l. postavených z velkých balvanů. Jsou částí megalitické kultury, jejíž ukázky najdeme po celém světě, ale nikde v tak koncentrované podobě.
 

HAIENSA CHANGGYONG P´ANGO
   archiv s největším souborem buddhistických textů vyrytých do dřevěných tabulí.
 

Historická oblast KYONGJU (2000)
  Najdete zde ukázky korejského buddhistického umění ve formě soch, reliéfů, pagod a zbytků paláců a chrámů z dob rozkvětu v 7. až 10. století.
 

CHONGMYO (Soul)
   nejstarší konfuciánský svatostánek, ukrývá učení členů královské rodiny.
 

PALÁCOVÝ KOMPLEX CH`ANGDOKKUNG
   na počátku 15. století císař T`aejong nechal postavit nový palác na slibném místě. Jeho 'Úřad pro stavbu paláců' postavil komplex, který se skládá z mnoha oficiálních a residenčních budov umístěných v zahradách. Ty se přizpůsobují neobvyklé topografii místa o rozloze 58 ha. Výsledkem je vyjímečný příklad palácové architektury na Dálném východě, která se dokáže přizpůsobit okolní přírodní krajině.
 

PEVNOST HWASONG
   když Chosonský císař (Choson Emperor) Chongjo na konci 18. století přesunul sídlo své vlády do města Suwon, obehnal ho silnými obrannými stavbami. Byly postaveny podle tehdejšího 'vojenského' architekta, který spojil zkušenosti v oboru známé z východu i západu. Masivní zdi (dlouhé skoro 6 km) se čtyřmi bránami byly vybaveny opevněními a bastiony, strážními věžemi atd. a to vše přežilo dodnes.
 

SOKKURAM
   jeskyně tvoří výjimečný komplex náboženské architektury.
 

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 

Nefunguje-li nějaký odkaz či je něco nepřesně, dejte nám vědět, ať můžeme chybu co nejdříve odstranit.


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress