Hlavní stránka

Seznam památek UNESCO

Izrael
 
JERUZALÉM
   staré město s židovskými, křesťanskými a islámskými památkami a jeho hradby.
 
Článek Jeruzalém - záruční list nám asi zachránil život

Národní park MASADA (2001)
  Masada je symbolem starého izraelského království. Tváří v tvář velké armádě Římanů se zde obětovalo téměř tisíc židovských vlastenců. Tento palácový komplex nechal vystavět Herodes Veliký, Judský král (vládl v letech 37 - 4 př. n. l.). Zbytky Masady se zachovaly na nejvyšším bodě zdánlivě nedobytné pevnosti uprostřed krásné rozeklané krajiny. Na úpatí skály dosud neodkryty leží také např. zbytky římských ležení.
 

Staré město ACRE (2001)
  Obraz tohoto historického přístavního města je typický pro islámské představy o urbanizaci - úzké vinoucí se uličky, obdivuhodné veřejné budovy a domy. Pod dnešním městem z 18. a 19. století se zachovaly téměř nedotčeny zbytky jeho předchůdce, Křižáckého města (1104-1291). Křižácké Acre je dnes z větší části pod zemí, odkrývat se začalo teprve přednedávnem.
 

Bílé město v Tel-Avivu (moderní směry) (2003)
  Tel-Aviv, založený r. 1909, se vyvíjel pod britským mandátem v letech 1920 až 1948. Bílé město bylo vystavěno v letech 1930 až 1948 podle moderních plánů Sira Patrika Geddese, za přispění architektů vzdělaných v Evropě. Ti vytvořili výjimečný architektonický celek, integrovaný do nového kulturního prostředí a místních klimatických podmínek.
 

Megiddo, Hazor a Beer Sheba (tells)
  Tell je předhistorické náhorní sídliště v Přední Asii. Tyto vyvýšeniny jsou charakteristické pro Libanon, Sýrii, Izrael a východní Turecko. V Izraeli se jich nachází přes 200. Megiddo, Hazor a Beer Sheba jsou jejich typickými příklady a nachází se v nich pozůstatky lidnatých měst z biblické doby, včetně podzemních zásobáren vody. Města byla obývána po celých tisích let a vykopávky dokazují, že zde existovala centrální moc, prosperující zemědělství a kontrola důležitých obchodních stezek. Tato města také podávají svědectví o rozvinuté době železné v Levantě.
 

Cesta kadidla - města pouště Negev (2005)
  Haluza, Mamshit, Avdat a Shivta jsou pouštní města nacházející se na trasách koření, vedoucích z jižní Arábie ke Středozemnímu moři. Svědčí o výnosném obchodě s kadidlem a myrhou, který kvetl od 3. století př. n. l. do 2. století n. l. Města měla dobře vymyšlený zavlažovací systém pro zemědělství, městské stavby, pevnosti a karavanseraily.
 

Svatá místa baháismu v Haifě a Západní Galilei (2008)
  Jde o památná místa tohoto náboženství ve městech Akko a Haifa a každé z nich je spjato se zakladateli tohoto náboženství. Jde o jedenáct míst - domy, zahrady, hřbitovy, ale také moderní stavby v neoklasicistním stylu.
 

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 

Nefunguje-li nějaký odkaz či je něco nepřesně, dejte nám vědět, ať můžeme chybu co nejdříve odstranit.


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress