Hlavní stránka

V San Francisku bezdrátově s WI-FI

(23.06.2008)

Jak oznámil už před časem starosta San Franciska, město se bude snažit pro potřeby svých obyvatel i turistů o úplné pokrytí příjmu bezdrátového internetu WI-FI.

Jde samozřejmě o dost nákladnou záležitost a z finančních důvodů se to zatím podařilo jen z menší části, ale i tak jsou výsledky už dost slušné. Pokud přijedete do San Franciska a budete mít s sebou PDA, mobil nebo laptop, vybavené WI-FI, nebudete už úplně odkázáni jenom na bezdrátové přístupy k internetu v dražších hotelích nebo kavárnách. Po úspěšném jednání se dvěma provozovateli se město dohodlo na tom, že veřejnost bude mít dvě možnosti přístupu k internetu - rychlejší službu za poplatek a pomalejší přístup zdarma. Ten už teď funguje na mnoha místech ve městě pod adresou "Free The Net", a to bez jakýchkoli podmínek nebo časového omezení. 

Jedno z takových známých míst je například nejhezčí náměstí v San Francisku UNION SQUARE, ovšem v poslední době podobných míst přibylo - chce to jen vyzkoušet a napojit se. Buďte ale opatrní - zejména s nápadnými notebooky či dražšími přístroji. V San Francisku v posledních letech silně vzrostla kriminalita a někteří majitelé těchto přístrojů o ně byli bezostyšně oloupeni dokonce na veřejnosti. Město chce v nejbližší době internetové spojení WI-FI ještě podstatně rozšířit.


 

Vladimír Kříž
San Francisko, Jihlava

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress