Hlavní stránka

Město Quebec - Kanada

(19.10.2006)

O Quebecu se říká, že je nejevropštějším ze všech severoamerickým měst. Siluetě města dominují věže hradu Frontenac, úzké uličky prudce klesající k dolní části města Basse-Ville a jsou tu domy z 18. a 19. století.

Přehlédnout se nedá citadela a její kamenné zdi a hradby. Quebec byl jediným opevněným městem na sever od mexické hranice, i proto je zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Quebec City

Quebec má za sebou čtyři sta let historie, během které se v něm před vznikem Kanady vystřídaly koloniální vlády Francouzů a Britů. V letech 1608-1759 zde vládli Francouzi a ti z města udělali jedno z center tzv. Nové Francie. Ta se rozkládala od Hudsonova zálivu až po dnešní americkou Floridu.

Quebec City - Saint Denis

Válka na Abrahamových nížinách v roce 1759 rozhodla ale o tom, že v dalších letech se nejen město, ale i celé okolí stalo kolonií Británie. Pařížská smlouva z roku 1760 rozhodla, že celá Nová Francie byla předána Angličanům. Britové byli natolik tolerantní, že na tomto území povolili užívat i nadále francouzský jazyk a právo bylo uplatňováno římské.

Quebec City

Roku 1867 vznikla na základě British North America Act z Londýna konstituční monarchie Kanada a město Quebec se stalo jejím hlavním městem.


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress