Hlavní stránka

Buoux

(10.11.2000)

Malá vesnička na jihu Francie, světoznámá horolezecká oblast s mnoha krásnými cestami všech obtížností 4a-8c(4-10+ UIAA) pro opravdu všechny milovníky volného lezení.

Jezdíme sem již asi 10 let vždy na jaře a letos poprvé jsme to zkusili na podzim. Byli jsme velice překvapeni nádhernou malebností podzimního Buoux, které hrálo všemi barvami, teploty na skalách až do 17.hod kolem 20 stupňů celsia, nic moc lidí a klid v Čechokempu, rušený pouze v ranních hodinách lovuchtivými nimrody a jejich smečkami, kteří se proháněli místními podrosty a lovili já nevím co. To vše se dalo přežít.

Zanechám teď superlativů a dostávám se k tomu hlavnímu. Až tam zase pojedete, tak buďte prosím opatrní. Nás tam totiž zkušeně vykradli, pobrali nám z auta dobráci "pouze" peníze a kreditky a hned na druhý den se nám chtěla dvojice mladíků v bílém Peugeotu 205 vloupat přímo před očima do střešního boxu a jakmile viděli, že se k nim řítíme ze skal, sedli do prdítka a odjeli.

Vypadalo to, že tam jezdí loupežníci zcela najisto. Bohužel na parkoviště je vidět pouze z jednoho sektoru, takže peníze, pasy a jiné cennosti sebou a to nejlépe na krk nebo na sedák. Povím Vám, že si lezení s hlavou otočenou na parkoviště moc neužijete.

Já osobně se jim pomstím tím, že přestanu jíst francouzskou hořčici, kupovat francouzskou polívku, dávat francouzské polibky a fandit francouzským sportovcům.

Loupežníci si ale kvůli tomu botky neukoušou, že ne?
 

Pítrs

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress