Hlavní stránka
Stambacher

Mexický Cancún

(15.02.2004)

Cancún je ideálně položenou lokalitou na východním pobřeží Yucatánského poloostrova. Je omýván Karibským mořem a teplota vzduchu tu zřídka kdy klesne pod 25 °C. Zde pod zářícími fasádami domů a hotelových komplexů najdete kouzelnou část Mexika, bohatou na historii, kulturu i osobitost.

Cancún jako turistická destinace byl založen teprve v polovině sedmdesátých let 20. století. Dnes je vyhledávaným místem pro více jak 2 miliony turistů z celého světa, kteří si každoročně přijíždějí užít jeho jedinečné pláže, skvělé restaurace s výbornou kuchyní, nočního života a tropické atmosféry. Dvacet kilometrů pláží je volně přístupných a i ty nejluxusnější hotely umožňují návštěvníkům z ostatních hotelů přístup na své pláže. V nedalekém okolí hosté najdou malé Mayské ruiny ze 12. století, opravdové archeologické poklady Mayů jsou jen několik hodin jízdy busem nebo autem. Neuvěřitelně bohatá fauna a flora láká milovníky přírody "k průzkumu" okolí. Hotelovou zónou prochází zelená stezka, která je ideální pro ranní jogging, projížďku na kolečkových bruslích, na kole nebo na příjemnou podvečerní procházku. Městský autobus Vás snadno dopraví do "El Centro", starého Cancúnu, kde budete místními milými lidmi ochotně obslouženi v jejich obchůdcích, restauracích či kavárničkách.

Playa del Carmen je území vzdálené od centra města jen několik kilometrů a v poslední době si získává velkou popularitu. Místní nově postavené hotely se nacházejí ve zcela neporušeném přírodním pobřežním pásu, jsou obklopeny dávnou architekturou a tradiční pohostinnost místních obyvatel vytváří pro návštěvníky ideální místo pro příjemně strávenou dovolenou.


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress