Hlavní stránka

Plantáže opia objeveny v Kalifornii

(29.07.2003)

Američtí agenti federální protidrogové služby a pracovníci lesního hospodářství objevili v poslední době v odlehlejších oblastech Kalifornie několik menších plantáží rostlin, určených k výrobě omamných drog.

Hlavně se jednalo o marihuanu. Zatímco doposud se drogy pašovaly do Ameriky hlavně z Mexika, Kolumbie nebo z asijských zemí, teď je zločinecké gangy pěstují přímo na americkém území. Policisté objevili skryté plantáže opiového máku v pusté krajině v podhůří Sierry Nevady, pouhých 40 km od města Fresno. Úředníci zajistili 40 tisíc rostlin s latinským názvem Papaver Somniferum, z jejichž makovic se vyrábí opium nebo heroin. Je to pořádný úlovek, protože z takového množství lze získat přes 20 kg opia nebo 2 kg heroinu v ceně až 80 tisíc dolarů. Tyto zločinecké aktivity znamenají ovšem velké nebezpečí pro turisty, protože ozbrojení gangsteři si plantáže hlídají a asi by neváhali toho, kdo by i nechtěně skryté plantáže objevil, zlikvidovat.

K přestřelkám s policií zatím nedošlo, protože při objevení mužů zákona zločinci vždy raději uprchli, ale podle úřadů se očekává, že jejich agresivita bude určitě stoupat.


 

Vladimír Kříž
San Francisko, Jihlava

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress