Hlavní stránka

Dědečkem automobilem napříč Amerikou

(30.06.2003)

Právě před sto lety projel napříč severem Spojených států známý průkopník amerického automobilismu Horacio Nelson. Jeho slavnou cestu ze San Franciska do New Yorku přes Oregon, Idaho a další severní státy se rozhodl v těchto dnech zopakovat 52-letý profesor kalifornské univerzity, doktor medicíny David Kessler.

Doktor Kessler vyjel ze San Franciska ve svém muzeálním voze značky Winton, vyrobeném v roce 1903, za doprovodu své ženy a kamaráda automechanika. Jedou po původní trase, ale přestože dnešní silnice jsou na rozdíl od terénu před sto lety téměř perfektní, stoletý automobilový veterán má časté poruchy a mechanik má stále dost práce.

Celá trasa, která vede přes 11 amerických států, má trvat 40 dní a automobilisté v historickém voze při ní ujedou 4 tisíce kilometrů. Motor Wintonu má pouhých 20 koní, a tak vozidlo uhání závratnou rychlostí 20 až 40 km v hodině. Vůz, který jako by vypadl z filmu Dědeček automobil, je bouřlivě vítán obyvateli amerických vesnic. Všichni doufají, že staré auto vydrží a skončí svou slavnou cestu šťastně až v New Yorku.


 

Vladimír Kříž
San Francisko, Jihlava

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress