Hlavní stránka
Stambacher

Čínští disidenti a jejich akce v San Francisku

(20.08.2013)

V kalifornském San Francisku žije a působí početná skupina čínských disidentů, kteří každý rok pořádají množství zajímavých akcí, tradičně už v letních měsících, kdy do města na březích Pacifiku přijíždí nejvíc turistů. To samozřejmě s nelibostí sleduje zdejší čínský konzulát, který vidí mnohem raději, když se vyvěšují rudé vlajky nad čínskou čtvrtí města, propaguje se komunistická Čína nebo alespoň když bývalí občané projevují lhostejnost a hledí si pouze své práce a výdělků.

Disidenti, oponující po léta komunistickému režimu v domovské zemi, to mezi svými vrstevníky nemají rozhodně lehké. Jejich noviny "Epoch Times", které vydávají v angličtině (vycházejí dokonce v 17 řečech, také v češtině pod názvem Nová epocha i na internetu) mizely před časem záhadně ze schránek ve městě, kde byly zdarma pro zájemce, než se zjistilo, že je vybírá muž, placený konzulátem.

Několik disidentů, kteří rozdávali své letáky a noviny v čínské čtvrti města, bylo surově zbito. Kupodivu je to neodradilo. V letošním létě, kdy do města přijíždí nejvíc turistů, pořádají čínští disidenti různé zajímavé akce. V červenci to byla protestní výstava na hlavním náměstí San Franciska přímo před budovou městské radnice, na které disidenti ukázali šokovaným Američanům, jaké drastické prostředky používá komunistický režim v Číně k potlačování hnutí za lidská práva, jak mučí disidenty ve své zemi. A také jak jsou zneužíváni političtí vězni, kterým jsou odebírány orgány z těla nebo jsou zřejmě i využíváni pro získávání celých lidských pozůstatků k neslavně známým výstavám lidských těl.

Na protestních akcích mohou zájemci obdržet podrobné informace nebo je získat na internetu na adrese: www.organharvestininvestigation.net. Součástí akce byl následující den i pochod několika set čínských disidentů a občanů San Franciska městem k památníku založení OSN r.1945, kde byly pronášeny projevy, odsuzující potlačování lidských práv v Číně.

Hlavní slovo v něm měli představitelé organizace Falun Gong, jejíž členové jsou ve své mateřské zemi tvrdě pronásledováni a vězněni. Akce čínských disidentů v San Francisku potrvají až do konce letošního léta, ale můžete se s nimi setkat i během celého roku na různých místech města.


 

Vladimír Kříž
San Francisko, Jihlava

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress