Hlavní stránka

Na letištích v NY (New York) se už neztratíte

(24.06.2012)

Provozovatel tří hlavních newyorských letišť, společnost Port Authority of New York and New Jersey, v létě zavede do odbavovacích hal a dalších místností technologii budoucnosti. Bude vypadat jako atraktivní žena, která se bude na Vás usmívat a navede Vás přesně tam, kam budete potřebovat. Ve skutečnosti půjde o virtuálního, počítačem vytvořeného avatara (v indické mytologii vtělení boha do podoby člověka).

Podle webu deníku The Wall Street Journal se nové hi-tech vybavení objeví jak na letišti JFK, tak i v halách letišť Newark Liberty a La Guardia. Port Autority technologii si společnost pronajme na šest měsíců za 180 tisíc dolarů (v přepočtu přes 3,5 milionu Kč). Pokud by si jí chtěla koupit, stála by jí o 70 tisíc amerických dolarů víc.

Letiště JFK

Zmíněná letiště podle webu navštíví každoročně přes 100 milionů cestujících. Nápad na pronájem avatara nevznikl jen z rozmaru vedení společnosti. Rozhodla se tak poté, co se k plánovaným změnám vyjádřilo deset tisíc oslovených lidí. Kromě avatara se v odbavovací hale a dalších prostorách letiště v létě objeví i sto nabíjecích stojanů na mobilní telefony a další místa na sezení.

Letiště Newark Liberty

Tak v klidu můžete odletět do New Yorku případně tam mít mezipřistání při cestě dále do Vámi vybrané americké destinace. Tak příjemné cestování bez stresu, že se v NY ztratíte.

Letiště La Guardia


 

Jan Hájek
Zeměpisné sdružení

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress