Hlavní stránka

Výstava o japonských samurajích v San Francisku

(29.05.2009)

Ten,kdo v létě nebo začátkem letošního podzimu zavítá do Kalifornie a bude mít dostatek času také k návštěvě některých muzeí, by měl rozhodně navštívit také Muzeum asijského umění na hlavním náměstí Civic Centru naproti městské radnici v San Francisku.

V době od 12. června do 20. září se tam totiž koná opravdu významná a vzácná výstava, která jistě zaujme každého zájemce o Japonsko, jeho tradice a umění. Výstava s názvem Svět samurajů nabídne návštěvníkům jedinečné památky ze soukromých sbírek japonského samurajského rodu Hosokawa, jehož historické tradice sahají až do dob před šesti sty lety.

Členové této významné šlechtické rodiny prosluli nejen svým bojovým mistrovstvím, ale hlavně uměleckými sklony a sběratelstvím. A tak na unikátní výstavě v San Francisku budou moci návštěvníci spatřit nejen skvostná samurajská brnění a meče, ale také staré malby na hedvábí, porcelán a tradiční výrobky z lakovaného dřeva. A samozřejmě tak jako vždy je možné zakoupit si tady knihy o Japonsku a japonském umění a drobné I větší repliky či originální práce japonských umělců. Vstupné na výstavu o japonských samurajích je 17 dolarů (studenti a senioři mají slevy) a každou první neděli v měsíci 5 dolarů.


 

Vladimír Kříž
San Francisko, Jihlava

Další články z tohoto státu Další články tohoto autora

 
 DatumAutorPředmět
Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress