Hlavní stránka

Autoři Internet Geographic Magazine

Juraj Kaman

Nezávislý publicista, fotograf a cestovatel Juraj Kaman (*1970) se vydal na svoji první expediční cestu v roce 1997. Inspirován Karpatskými hrami pana Nevrlého i Cestou na východ manželů Brezinových vyrazil do Asie. Zážitky z třiapůlměsíčního putování po Íránu, Pákistánu, Indii a Nepálu zpracoval knižně pod názvem CESTA ZA SPLNĚNÝM SNEM. Cestopis vyšel v roce 1999, krátce poté, co odjel na dva měsíce poznávat blízkovýchodní Sýrii, Jordánsko, Izrael a Egypt. Přemíru duchovna a svéráznost zážitků z Východu průběžně prokládal cestami po Spojených Státech Amerických a Kanadě. Zatím poslední expediční cestu podnikl v první polovině roku 2001, jejím cílem bylo Thajsko, Barma, Malajsie a Singapur. S cestopisnými reportážemi a fotografiemi Juraje Kamana se můžete setkat na stránkách časopisů Lidé a Země, Reflex, Xantypa, Koktejl, Exotika revue, Photo-life, Playboy a dalších. S autorem osobně je možné se sejít na některé z jeho přednášek spojených s promítáním diapozitivů, které pořádá.

NÁRODNÍ PARKY USA
(trvá cca 90 minut)

Audiovizuální návštěva národních parků a monumentů Spojených států amerických od nejnavštěvovanějších (Yellowstone, Grand Canyon, Arches, Bryce…) až po méně známé, ale neméně fascinující (Antilopí kaňon, Bílé a Růžové Písky, sopečné krátery…). Podíváme se i do měst New York a Santa Fé, navštívíme pobřeží Pacifiku s množstvím zajímavých majáků a dalších pozoruhodností.

BARMA A THAJSKO
(trvá cca 120 minut)

Promítání diapozitivů a povídání o dvojici fascinujících jihoasijských zemí s bohatou buddhistickou tradicí, zajímavou kulturou, exotickou přírodou, spoustou památek a usměvavých lidí

Z INDIE NA BLÍZKÝ VÝCHOD
(trvá cca 120 minut)

Autor knížky CESTA ZA SPLNĚNÝM SNEM Vám přiblíží pohádkový svět Orientu, ve kterém nebudou chybět svatí muži, pohostinní Arabové, překrásné památky, voňavé bazary, poušť, hory i moře. Podíváme se do Indie, Sýrie, Jordánska, Izraele a Egypta, navštívíme nejobdivovanější stavby světa a bezpočet exotických míst, ve kterých se snoubí dravá současnost s tisíciletou tradicí a historií.

ŽIVOT A VÍRA ASIE
(trvá cca 90 minut)

Přehled světových náboženství, nahlédnutí do učení buddhismu, islámu, hinduismu, sikhismu, křesťanství, konfucianismu, baháismu. Chrámy, svatyně a obřady, sjednocující a rozdělující prvky jednotlivých světonázorů. Vliv víry na každodenní život a kulturu. Buddhistické Thajsko a Barma, hinduistická Indie, Izrael tří náboženství, multietnická Malajsie…

Juraj Kaman - knihy

Aktivity
Geooblasti
UNESCO
Fotobanka
Průvodce
Ingema-TV
Počasí
Rešerše
iZone
Foto scan

Alpy
Altaj
Kavkaz

Kurzy Potřebujete zjistit kurz exotické měny? Toto tlačítko vám s tím pomůže.
 
Ockovani Chystáte se do exotické země? Zjistěte si zde, zda byste se neměli nechat naočkovat!
 
RoutePlanner Jedete na dovolenou autem? Nechte si navrhnout nejlepší cestu!
 
Letiste Musíte nebo chcete letět letadlem? Pak se vám třeba budou hodit tyto informace!
 
Autori Zajímá vás kdo píše články na Ingemě? Představení alespoň některých autorů najdete zde.

 

Na našem serveru funguje elektronický obchod, takže máte možnost nakupovat fotografie z fotobanky online. Bližší informace naleznete zde.
 


1999-2019©Ppress
veškeré texty, fotografie, obrázky, mapy apod. jsou chráněny autorskými právy jednotlivých autorů a vydavatelství Ppress.
Je výslovně zakázáno jejich jakékoli šíření, publikování či dokonce prodej za úplatu.
Info: Ppress